Falunapi programok XIV.

Dr. Fehér Eszter

Budapesten született és ott is élt egészen addig, amíg a szüleivel egy Buda-környéki, csodaszép településre, Ürömre nem költöztek. A zene és az ének szeretete elsősorban abasári édesapjától, nagymamájától és keresztanyjától származik. A nagymamától tanult népdalokkal lett második a XIII. kerületi népdaléneklési versenyen. Élete nagy vágya teljesült, amikor felvételt nyert a Semmelweis Egyetemre. Summa cum laude értékeléssel kapta meg az orvosi diplomáját.

Kezdetben népdalokat, magyar nótákat énekelt, majd következtek a dalok és operettek. Nagy örömére szolgált és szolgál ma is, hogy több dalszerző kifejezetten neki írt és ír szép dalokat, sanzonokat. Ezek közül meghatározó volt énekesi pályáján a Tudom én című dal, amely az életéről szól. Szerzői Siliga Miklós és Vitárius Imre. Az első DVD-jének címadó dala is ez.

Több rangos elismerést, díjat tudhat magáénak, olyanokat, mint a 2009-ben Szentlőrincen megrendezett „Csendül a nóta” Nemzetközi Magyar Nóta Énekverseny legjobb női előadója. Folyamatosan szerepelt a Duna Televízió Kívánságkosár című műsorában, 2011 óta pedig a Nóta TV állandó szereplője. Több budapesti nótás klubnak tagja, ilyenek például a Kispesti Vigadó, Kondor Béla Közösségi Ház, Józsefvárosi Klub és a Hungária Baráti Kör.

Forrás: http://www.drfehereszter.hu/
Videó:https://www.youtube.com/watch?v=tTdeq3naPJI

BOKOR JÁNOS

A Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével kitüntetett énekes – „Nótacsászár” Utóbbi címet Egerben kapta ugyanis több mint ötszáz magyar nóta szerepel a repertoárján.

Az éneklés szeretetét Édesanyjától örökölte. Gyermekkorában esténként még nem a televízió előtt ültek – nem is volt még TV – hanem a családok , barátok összejöttek és egy-egy pohár bor mellett beszélgettek . Ilyenkor pedig hamar elkezdődött a nótázás is hiszen mindenkinek volt egy – egy kedvence.

Első rádiófelvétele 1985 – ben készült el és ettől kezdve nem telt el nap , hogy valamelyik dal el ne hangozzon . Ebben az időszakban kétszer kapta meg a „ lejobb féfi előadó „ díját. Mai napig hitelesen és zamatosan képviseli ezt a műfajt amit érthetetlen módon bár , de egy időben sajnos egyre jobban háttérbe szorítottak . Szerencsére ez visszavonulóban van , az emberek a közönség újra szívesen hallgatja és énekli is az előadóval kórusban hogy „ Az a szép..az a szép.. „ vagy ,hogy „ A kanyargó Tisza mentén . „

Forrás: http://www.szikorarendezoiroda.hu
VIDEÓ: https://www.youtube.com/watch?v=oyrgysf7wS8

ÖKRÖS TIBOR ÉS NÉPI ZENEKARA

“1970.-ben születtem Budapesten, híres zenész család tagjaként. Édesapám id. Ökrös Tibor nagybőgős. 8 éves koromban kezdtem hegedűt tanulni a XI. ker. állami zeneiskolában Grimm Anna tanárnőtől. 2 év múlva a VI. ker. állami zeneiskolában folytattam a hangszertanulást, először Balán Zsuzsa tanárnőtől, majd Koós Károly tanár úrtól. 1984.-ben felvettek a világhírű Rajkó zenekarba. Itt, mesterem a neves zeneszerző, karmester a mindenki által elismert és tisztelt Farkas Gyula, ahogy mindenki szólította: ”GYULA BÁCSI” lett. A Rajkó zenekarral Európa sok országában koncerteztem. 1987.-ben felvettek a Magyar Honvédség Honvéd Együttes népi zenekarába. A zenekar vezetője az itthon és világszerte ismert és elismert prímás Szalai Antal.

Szakmai tudásom nagy részét Szalai Antal prímásnak köszönhetem.

1989.-ben a zenekar koncertmestere lettem. A zenekarral szinte az egész világot bejártam, Amerikától Ausztráliáig, Japántól Kubáig, Kínától Szingapúrig, Európa szinte minden országában rengeteg siker részese lehettem. 1997.-ben a Verbunkos étterembe kerültem, Kovács Jenő zenekarába.

1999.-ben a Citadella étterem vezetősége felkért a zenekarvezetői és prímási feladatok ellátására. 1995.-től más zenekarokkal is koncerteztem, mint pl.: a 100 tagú Budapest Cigányzenekar, Állami Népi Együttes zenekara, Berki László prímás és Oláh Jenő prímás zenekarával.

  1. óta saját, fellépésem voltak itthon és külföldön egyaránt.

Zenekarom régi „Rajkós” társaimból és barátaimból állítottam össze. Saját zenekarommal is szinte Európa minden országában koncerteztem, jelentős sikereket aratva. Köszönhetem mind ezt nagyszerű zenekaromnak.

Legjelentősebb koncertjeink, immár 8 éve, évente megrendezve a berlini Filharmóniában és a berlini Zeneakadémián voltak.”

Forrás: http://notaenekesek.hu/okros-tibor-es-nepi-zenekara/

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=VPt_2_J_TeQ