Dr. Fehér Eszter
Budapesten született és ott is élt egészen addig, amíg a szüleivel egy Buda-környéki, csodaszép településre, Ürömre nem költöztek. A zene és az ének szeretete elsősorban abasári édesapjától, nagymamájától és keresztanyjától származik. A nagymamától tanult népdalokkal lett második a XIII. kerületi népdaléneklési versenyen. Élete nagy vágya teljesült, amikor felvételt nyert a Semmelweis Egyetemre. Summa cum laude értékeléssel kapta meg az orvosi diplomáját.
Kezdetben népdalokat, magyar nótákat énekelt, majd következtek a dalok és operettek. Nagy örömére szolgált és szolgál ma is, hogy több dalszerző kifejezetten neki írt és ír szép dalokat, sanzonokat. Ezek közül meghatározó volt énekesi pályáján a Tudom én című dal, amely az életéről szól. Szerzői Siliga Miklós és Vitárius Imre. Az első DVD-jének címadó dala is ez.
Több rangos elismerést, díjat tudhat magáénak, olyanokat, mint a 2009-ben Szentlőrincen megrendezett „Csendül a nóta” Nemzetközi Magyar Nóta Énekverseny legjobb női előadója. Folyamatosan szerepelt a Duna Televízió Kívánságkosár című műsorában, 2011 óta pedig a Nóta TV állandó szereplője. Több budapesti nótás klubnak tagja, ilyenek például a Kispesti Vigadó, Kondor Béla Közösségi Ház, Józsefvárosi Klub és a Hungária Baráti Kör.
Forrás: http://www.drfehereszter.hu/
Videó:https://www.youtube.com/watch?v=tTdeq3naPJI
BOKOR JÁNOS
A Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével kitüntetett énekes – „Nótacsászár” Utóbbi címet Egerben kapta ugyanis több mint ötszáz magyar nóta szerepel a repertoárján.
Az éneklés szeretetét Édesanyjától örökölte. Gyermekkorában esténként még nem a televízió előtt ültek – nem is volt még TV – hanem a családok , barátok összejöttek és egy-egy pohár bor mellett beszélgettek . Ilyenkor pedig hamar elkezdődött a nótázás is hiszen mindenkinek volt egy – egy kedvence.
Első rádiófelvétele 1985 – ben készült el és ettől kezdve nem telt el nap , hogy valamelyik dal el ne hangozzon . Ebben az időszakban kétszer kapta meg a „ lejobb féfi előadó „ díját. Mai napig hitelesen és zamatosan képviseli ezt a műfajt amit érthetetlen módon bár , de egy időben sajnos egyre jobban háttérbe szorítottak . Szerencsére ez visszavonulóban van , az emberek a közönség újra szívesen hallgatja és énekli is az előadóval kórusban hogy „ Az a szép..az a szép.. „ vagy ,hogy „ A kanyargó Tisza mentén . „
Forrás: http://www.szikorarendezoiroda.hu
VIDEÓ: https://www.youtube.com/watch?v=oyrgysf7wS8
ÖKRÖS TIBOR ÉS NÉPI ZENEKARA
“1970.-ben születtem Budapesten, híres zenész család tagjaként. Édesapám id. Ökrös Tibor nagybőgős. 8 éves koromban kezdtem hegedűt tanulni a XI. ker. állami zeneiskolában Grimm Anna tanárnőtől. 2 év múlva a VI. ker. állami zeneiskolában folytattam a hangszertanulást, először Balán Zsuzsa tanárnőtől, majd Koós Károly tanár úrtól. 1984.-ben felvettek a világhírű Rajkó zenekarba. Itt, mesterem a neves zeneszerző, karmester a mindenki által elismert és tisztelt Farkas Gyula, ahogy mindenki szólította: ”GYULA BÁCSI” lett. A Rajkó zenekarral Európa sok országában koncerteztem. 1987.-ben felvettek a Magyar Honvédség Honvéd Együttes népi zenekarába. A zenekar vezetője az itthon és világszerte ismert és elismert prímás Szalai Antal.
Szakmai tudásom nagy részét Szalai Antal prímásnak köszönhetem.
1989.-ben a zenekar koncertmestere lettem. A zenekarral szinte az egész világot bejártam, Amerikától Ausztráliáig, Japántól Kubáig, Kínától Szingapúrig, Európa szinte minden országában rengeteg siker részese lehettem. 1997.-ben a Verbunkos étterembe kerültem, Kovács Jenő zenekarába.
1999.-ben a Citadella étterem vezetősége felkért a zenekarvezetői és prímási feladatok ellátására. 1995.-től más zenekarokkal is koncerteztem, mint pl.: a 100 tagú Budapest Cigányzenekar, Állami Népi Együttes zenekara, Berki László prímás és Oláh Jenő prímás zenekarával.
-
óta saját, fellépésem voltak itthon és külföldön egyaránt.